5 důvodů, proč děti milují dřevěné hračky

Jak zabavit dítě? Zabaví se samo a nepotřebuje k tomu ani elektroniku!

Tuto zásadní otázku si často pokládá každý rodič menší ratolesti. Za nelehkým úkolem jak zabavit dnešní moderní dítě je často moře úsilí vymyslet něco kloudného a často už nápady a ani čas moc nemáme. Najít ideální formu zábavy a nešoupnout Františkovi nebo Anežce při znuděném výraze do rukou mobil, to je někdy tvrdý oříšek. Máme řešení! Jsou to dřevěné hračky. Zde je 10 důvodů, proč je děti tolik milují.

1. Dřevěnou hračku vaše dítě jen tak nerozbije !

Doba nesmrtelných a nezničitelných plechových hraček je ta tam. Poptávka klade důraz na neustále nižší cenu zboží a tak je dnes vše zaplaveno dovozovými produkty z Asie s pramalou kvalitou a výdrží. Vše nekvalitní plast řadící se do kategorie šunty! Jednou hodíš o zem a hračka letí to do koše

Řešením jsou kvalitní hračky ze dřeva. To se dítěti při hraní s dřevěnou hračkou nestane, aby se mu dřevěná hračka rozpadla a mu jen zbyly oči pro pláč a rodičům vlastně taky. Peníze fuč a hračka neposloužila? Trvanlivost a kvalita nejen u dřevěné hračky hraje zásadní roli!

2. Dřevěné hračky jsou přírodní

Dřevěné hračky jsou ekologické, protože jsou z přírodního materiálu – ze dřeva. Bezvadná zpráva narozdíl od hraček obsahujících různé směsice plastů, které mohou být škodlivé a které se budou v přírodě rozkládat nekonečně dlouho.

O zdraví u dítěte jde především a to platí dvojnásob u hraní s hračkami. Hračky dětem totiž chutnají 🙂 Dávají je do pusy, olizují, koušou, (když jsme byli malí, dělali jsme to taky) a to u bilogických produktů tolik nevadí, narozdíl od dobrot v podobě škodlivých látek z plastových nebo kovových hraček.

3. Dřevěné hračky rozvíjejí fantazii a kreativitu

Je toho spousta co děti zajímá. Dřevěné puzzle, stavebnice, skládačky a různé kostičky, kuchyňky a domky, hry na počítání, labyrinty, tahačky, auta a vláčky, odrážedla a kola, různé kostky, magnetky, nářadí, provlékačky a šití, domino a pexeso, nástenně hry, hudební nástroje ze dřeva, puzzle, potraviny a nádobí, magnety, provlékačky a šitíčka, zatloukačky, to je opravdu pestrý arsenál aktivit zapojící do akce nejen ruce a nohy, ale taky hlavu.

4. Dřevěné hračky jsou nadčasové a stále moderní

Je jedno, jestli máte dřevěný vláček, kostičky, stavebnici nebo skládačku z roku 1990 a nyní jste ho předali dál. Dobře poslouží a moderně vypadají i s odstupem delšího času. Předat dál svoji oblíbenou hračku ze dřeva z pokolení na pokolení má své kouzlo a tradici.

5. Dřevěné hračky jsou vzdělávací

Pohrát si a ještě se něco naučit? Není pro rodiče a dítě lepší kombinace. Dřevěné hračky a pomůcky využivají děti hlavně v mateřských školkách a základních školách. Příkladem budiž početní hry jako například dřevěná nástěnná hra, s kterou si děti užijí i dost zábavy,

Domů » Blog » 5 důvodů, proč děti milují dřevěné hračky
Sdílet na Facebooku

Další zajímavé články

Používáme cookies, abychom vám zajistili co nejsnadnější použití našeho webu. Budete-li nadále prohlížet náš web, předpokládáme, že s použitím cookies souhlasíte.